KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292011
nr 1629 2011
Margareta Hyltén-Cavallius
(1917-2009), Sverige
"Baalbek, Libanon". Signerad, daterad -73m. Akvarell, bildmått: ca 8x8 cm, yttermått inklusive ram: 19,5x19,5 cm
Margareta Hyltén-Cavallius, svensk målare född i Halmstad 1917, död 2009.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:48:17
300 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Hyltén-Cavallius
Läs mer om Margareta Hyltén-Cavallius